Szanowni Państwo,

 

Niniejszym zawiadamiamy, iż w wyniku zastosowania zapisów Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z 9 września 2023 r., w sprawie kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną, gospodarstwa domowe otrzymają w 2023 r. jednorazową obniżkę rachunku za prąd, która wyniesie 125,34 zł.


Z obniżki mogą skorzystać klienci z grupy taryfowej G11, którzy spełniają jeden z poniższych warunków:

  1. zweryfikują i potwierdzą poprawność swoich danych zawartych w umowie kompleksowej;
  2. wyrażą zgodę na otrzymywanie od GET EnTra Sp. z o.o. korespondencji elektronicznej, w tym faktur VAT za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej;
  3. wyrażą zgodę na otrzymywanie od nas informacji dotyczących naszych usług;
  4. są prosumentem energii odnawialnej w rozumieniu art. 2 pkt 27a ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii;
  5. zmniejszą w okresie co najmniej trzech następujących po sobie miesięcy między 1 stycznia 2023 r., a 30 września 2023 r. zużycie energii elektrycznej w punkcie poboru energii elektrycznej do poziomu poniżej 95% w odniesieniu do tych samych trzech następujących po sobie miesięcy między 1 stycznia 2022 r. a 30 września 2022 r.;
  6.   złożyli oświadczenie, o którym mowa w art. 9 ust.1 ustawy z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej. Oświadczenia złożone w ramach rządowej tarczy solidarnościowej (gospodarstwa domowe z Kartą Dużej Rodziny, gospodarstwa domowe z osobą z niepełnosprawnością)
 

Termin na spełnienie jednego z warunków to 15 grudnia 2023 r.

 

Kwotę obniżki zaksięgujemy automatycznie na poczet bieżących i przyszłych zobowiązań. Jeśli na twoim koncie rozliczeniowym występują zaległości w płatnościach, to w pierwszej kolejności przeznaczymy tę kwotę na ich pokrycie.

 

Klienci, którzy otrzymują od nas korespondencję i faktury za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (i co za tym idzie niniejszą wiadomość otrzymali e-mailem) lub złożyli oświadczenie w ramach tarczy solidarnościowej (np. o posiadaniu Karty Dużej Rodziny, o posiadaniu lub zamieszkaniu z osobą z niepełnosprawnością) spełniają warunek konieczny do otrzymania obniżki i nie muszą składać dodatkowych oświadczeń ani kontaktować się z nami.

 

Jeśli nie spełnisz żadnego z określonych w rozporządzeniu warunków do zastosowania obniżki, to w 2024 r. po przeprowadzeniu weryfikacji, powiększymy twój rachunek o kwotę, o którą pomniejszyliśmy należność za 2023 r.


W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości oraz w celu spełnienia warunku uprawniającego do uzyskania obniżki, uprzejmie przypominamy, że jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:30 – 16:30:Biuro Obsługi Klienta
Al. Jerozolimskie 53
00-697 Warszawa
Tel: (+48) 22 526 53 12
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szczegóły rozporządzenia zmieniającego znajdą Państwo pod linkiem -> Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 9 września 2023 r.

 

GET EnTra sp. z o.o. - Wszystkie prawa zastrzeżone, 2015

DomiArt, 2015/2020

 • Tlo 3
 • Tlo 7
 • Tlo 5
 • Tlo 3
 • Tlo 7
 • Tlo 5